Купити насіння


Купити насіння Сійко

Більшість культур можна вирощувати в приміщенні або прямо в саду, і ви можете вибрати той метод, який вам більше подобається.
Деяким подобається процес посадки насіння в приміщенні і розсадження рослин на однаковій відстані в саду. Вирощування насіння в приміщенні і подальша пересадка також дає саджанців шанс витіснити бур'яни в саду, які можуть прорости разом з насінням, посіяним безпосередньо в саду, замість того, щоб чекати, поки паросток з'явиться разом з конкуруючими бур'янами. Деяким типам культур вигідно починати своє життя в приміщенні, зазвичай тому, що у них довгий вегетаційний період і їм потрібен додатковий час для дозрівання. Культури, вирощування яких в закритому приміщенні виграють, включають помідори, перець, кольрабі, баклажани, мелену вишню і томатілло.
При пересадці будь-якої рослини найкраще ставитися до коріння рослини дуже обережно, щоб запобігти так званий «шок трансплантації», тобто стрес, який відчуває рослина при корчування і переміщенні з одного місця в інше.
Хоча більшість культур можна успішно вирощувати в приміщенні, деякі вважають за краще прямий посів і більше страждають від шоку при пересадці. Ці культури включають буряк, морква, огірки, редис, кукурудзу, окра, квасоля, мак і горох. Пересадка цих культур може бути особливо небезпечною для їх коренів, і більшості садівників пощастило, якщо посіяти це насіння прямо в саду.

Примітка о поверхневому посіві:

Деяким культурам для проростання потрібне світло, тому їх потрібно сіяти прямо на поверхню грунту. Як правило, дуже дрібні посівні культури повинні бути на поверхні грунту або просто злегка прикриті ґрунтом. Деякі типи культур, які вважають за краще поверхневий посів, включають салат, подрібнену вишню, кріп, амарант, квітучий тютюн, морква, пастернак, селера, селера, маки і багато польові квіти.

Розсада в приміщенні
Залежно від того, де вони живуть і як швидко вони хочуть почати збір врожаю в своєму саду, багато садівники воліють вирощувати багаторічні культури в приміщенні, щоб швидко почати вегетаційний період.

Знайте, коли сіяти → Правильний вибір часу для посіву насіння в приміщенні особливо важливий, тому що, якщо рослини будуть залишатися в своїх маленьких контейнерах занадто довго, вони приростуть до коріння і, ймовірно, не будуть добре рости при переміщенні в сад. Хороша новина в тому, що розрахувати час дуже просто. Зверніться до середньої датою минулих весняних заморозків, яку ви знайшли при плануванні, і використовуйте наші керівництва «Вирощують і зберігайте» (seedavers.org/learn), щоб дізнатися, за скільки тижнів до цієї дати слід почати посів в приміщенні.

Збирайте припаси → Наявність відповідних приписів полегшує запуск посівного матеріалу. Вам не потрібні складні або дорогі інструменти, і ви можете виявити, що велика частина того, що вам потрібно, вже є під рукою. Нижче наведені матеріали, які допоможуть вам почати роботу.

Лотки / контейнери для насіння. Якщо ви сієте насіння одночасно, ви можете вибрати лоток для насіння. Ви можете купити їх в багатьох розмірах, від чотирьох осередків до понад 100 осередків. Зазвичай вони бувають з чорного пластику (який можна продезінфікувати в кінці сезону і повторно використовувати в наступному році) або з биоразлагаемого матеріалу (який можна посадити в грунт разом з саджанцями або просто компостувати). Ви також можете переробити речі, які є у вас під рукою, наприклад контейнери для йогурту розміром з порцію. Переконайтеся, що в обраних вами контейнерах є дренажні отвори, або скористайтеся дрилем або перфоратором, щоб зробити отвори, якщо їх ще немає.

Ґрунтова суміш - виберіть стерильну комерційну суміш, яка містить основні поживні речовини. Це дасть вашим насінню хороший старт, і вам не потрібно буде удобрювати розсаду протягом декількох тижнів.
Джерело води - при поливі насіння і невеликих саджанців необхідно стежити за тим, щоб тиск води було невеликим, щоб насіння не проникли дуже глибоко в грунт і не пошкодили росте і. Використовуйте шланг і насадку, налаштовані на щадну настройку, лійку з розеткою або насадкою, яка буде більш м'яко розсіювати воду, або навіть розпилювач для обприскування посівів дрібним насінням.
Етикетки для рослин - Етикетки є невід'ємною частиною будь-якого саду. Без них ви можете не згадати, що в яку ємність садили. Ви можете купити маленькі пластикові етикетки, використовувати дерев'яні притиски для мови або палички для рукоділля. Використовуйте олівець або перманентний маркер, щоб записати урожай, сорт і дату посадки, і заправте етикетки в грунт в осередку лотка для насіння. Ці етикетки можна переміщати разом з рослинами в сад, тому що не менш важливо знати, що і де садити в городі.
Добрива - якщо ви виберете грунтову суміш, яка вже містить поживні речовини, можливо, вам не доведеться удобрювати багато з ваших саджанців, поки вони не потраплять в сад. Однак для таких культур, як перець і помідори, які залишатимуться в лотках / контейнерах протягом тривалого часу (від шести до восьми тижнів), рідкі добрива з місцевого садового магазина забезпечать рослинам необхідне їм харчування. Будьте обережні, слідуючи інструкціям з удобрення, щоб не переудобріть розсаду. Можливо, вам доведеться використовувати половинну концентрацію або менше, коли саджанці молоді.
Нагрівальний килимок (необов'язково) - нижня тепло від нагрівального килимка може допомогти прискорити проростання, що цінують такі культури, як перець, помідори і дині.
Освітлення для вирощування (необов'язково). Хоча освітлення для вирощування необов'язково, багато садівники вважають, що сонячне підвіконня не забезпечує достатнього світла для проростання насіння. При відсутності теплиці найкраще виростити розсаду в приміщенні. Вам не потрібно нічого особливого, і багато садівники вважають, що люмінесцентні лампи працюють добре. В ідеалі для досягнення найкращих результатів виберіть одну трубку, що випромінює тепле світло, і одну трубку, що випромінює холодне світло.
Отримайте посів → Ви зібрали свої запаси, ви вирішили, що почати в приміщенні, і ви спланували посадку відповідно до дат заморозків у вашому регіоні. Пора сіяти насіння! Перед тим, як заповнити насіннєвий лоток або контейнер грунтом, попередньо змочіть грунтову суміш. Поливайте грунтову суміш або грунтову середу до тих пір, поки вона не стане такою ж вологою, як добре віджимання губка, вологою, але не капає, навіть якщо її стиснути. Потім заповніть клітинки на насіннєвому лотку грунтом майже до верху, залишивши трохи місця, щоб грунт не скла, коли ви її поливаєте. Чи не набивайте грунт занадто щільно, так як ущільнена грунт може призвести до поганого росту коренів.
Посадити насіння на потрібну глибину життєво важливо, і ваші пакети з насінням повинні дати вам цю інформацію. Зробіть невеликі поглиблення в центрі кожного осередку лотка для насіння, перш ніж кидати насіння і закривати їх.
Після посіву насіння потрібно їх полити. Взагалі кажучи, для проростання насіння потрібно всього кілька речей: тепло, вода і світло (для деяких видів). Ви дали їм залите світлом тепле місце; тепер все, що вам потрібно зробити, це дати їм води.
Однак надмірний полив для саджанця більш небезпечний, ніж недолив, тому стежте за тим, щоб не перенасичувати грунт.

Для рослин, які ви посіяли на поверхні, ви можете спочатку використовувати розпилювач. При поверхневому посіві також особливо важливо, щоб поверхня ґрунту залишалася вологою під час проростання. Насіння, оголене на поверхні грунту, висихає набагато швидше, ніж насіння глибше в грунті.
Насіння і саджанці, вирощені в приміщенні, слід поливати тільки тоді, коли грунт почала підсихати. Якщо ви полили грунт вчора і повернулися сьогодні і виявите, що вона все ще волога на дотик, почекайте, перш ніж знову поливати. Надмірний полив може викликати кореневу гниль та інші грибкові захворювання. Кореням необхідний доступ до кисню, а надто багато води в грунті може видалити повітряний простір і в кінцевому підсумку вбити рослини.

Догляд за саджанцями → Щоб саджанці були міцними і здоровими, коли прийшов час пересаджувати їх в сад, необхідно зробити декілька кроків. Більшість цих кроків із задоволенням основних потреб рослини, але при догляді за молодими рослинами слід виявляти особливу обережність.

Температура - Іноді в пакетах з насінням вказується краща для сорту температура грунту. Під час проростання багато насіння люблять бути теплими, тому подбайте про те, щоб вибрати тепле місце для насіння або доповнити їх теплом. Як правило, для проростання грунту температура повинна бути 60 градусів за Фаренгейтом або вище, хоча деякі види культур проростають в більш прохолодних грунтах.

Світло - лише трохи рослинам потрібне світло для проростання, але як тільки насіння витіснять листя і стебла, всім рослинам знадобиться світло для продовження зростання. Хоча сонячного вікна може бути досить, багато домашні садівники вважають, що необхідний додатковий світло. Ви можете використовувати люмінесцентні лампи, підвішені на пару дюймів над вашими саджанцями. Переконайтеся, що джерело світла знаходиться близько до вашим рослинам, інакше вони будуть розтягуватися, щоб досягти світла, стаючи тонкими і слабкими.

Вода - так само, як і при поливі насіння, будьте пильні, щоб не поливати молоді саджанці. Коли саджанці почнуть проростати, використовуйте містер або поливайте рослини знизу, наповнивши раковину або пластикову ванну приблизно на дюйм води і помістивши лотки з насінням в воду так, щоб тільки нижня частина лотка була під вода. Вода буде повільно підніматися по грунті. Коли ви помітите, що поверхня ґрунту потемніла, дістаньте лотки з води.

Вологість - тепле вологе середовище сприяє проростанню. Деякі люди вважають за краще купувати пластикові ковпачки, щоб закрити насіння, але ви також можете використовувати закриваються пластикові пакети. Як тільки ви помітите перші плями зелені, вискакують з грунту, зніміть покриття, щоб рослини могли отримувати хороший повітряний потік.

Вентиляція. Гарна циркуляція повітря сприяє запобіганню захворювань. У міру того, як ваші рослини стають більше, подумайте про те, щоб встановити невеликий вентилятор поруч з розсадою. Робота вентилятора на низькому рівні дозволить досягти двох цілей: забезпечити приплив повітря і зробити ваші рослини сильнішими і підготовленими до життя в саду.

Проріджування - цілком ймовірно, що під час посіву в одну і ту ж комірку лотка потрапила пара насіння. Якщо ви помітили, що з однієї клітини виросли два або більше сеянца, видаліть все, крім одного, після того, як вони дадуть один або два набори справжніх листків. Якщо ви будете дуже обережні, ви можете акуратно відокремити два саджанця один від одного і перемістити один з них в порожню осередок, намагаючись не пошкодити коріння. В іншому випадку використовуйте маленькі ножиці, щоб зрізати зайве рослина на поверхні грунту. Якщо ви залишите обидва саджанця в одній комірці, вони будуть конкурувати за простір, поживні речовини і воду, і жодне з рослин навряд чи буде добре рости.

Добрива - рослинам потрібні поживні речовини, щоб рости сильними. Якщо ви використовуєте комерційну початкову суміш для насіння, вам, ймовірно, не потрібно удобрювати як мінімум один місяць, так як суміш вже містить поживні речовини. Якщо ви використовуєте торф'яну суміш, удобрюйте її відразу після появи сходів і появи листя. Найкраще підійдуть рідкі добрива, такі як рибна емульсія, оскільки їх легко застосовувати і вони швидко дають результат. Переконайтеся, що ви прочитали інструкцію на флаконі і розбавили суміш; занадто багато добрив може спалити ваші рослини.

Пересадите саджанці в город → Після всієї вашої важкої роботи і, ймовірно, усунення деяких неполадок по шляху, прийшов час винести рослини в сад. Перш ніж ви це зробите, зробіть останній крок до того, щоб ваші саджанці благополучно перейшли у відкритий грунт. Цей крок називається «загартовуванням». На цьому етапі ви повинні поступово акліматизувати свої рослини, які до тих пір няньчилися в теплій, стабільної середовищі, до зовнішнього середовища, де вони будуть проводити (і, сподіваюся, процвітати!) Решту свого життя.

Після загартовування ваші саджанці готові до посадки. Підготуйте грядки і пересадите посіви через рекомендовані інтервали, щоб для кожної рослини було достатньо місця для досягнення повного розміру. При пересадці будьте обережні з корінням рослин. Якщо ви використовуєте лоток для насіння, злегка натисніть на дно осередків, щоб звільнити рослину від лотка. При необхідності використовуйте олівець або палець, щоб обережно натиснути на грунт з ямки в дні лотка, що має допомогти рослині звільнитися. Постарайтеся зберегти якомога більше грунту і коріння саджанця при переміщенні в садовий грунт.