Поради

Морква Коли сіяти у відкритий ґрунт

Моркву, на відміну багатьох овочевих культур, ніколи не вирощують розсадою. Цю культуру сіють лише у відкритий ґрунт.
Морква, швидше, примхливий овоч. Якщо не забезпечити їй належних умов, на щедрий урожай соковитих плодів можна не розраховувати.
Строки посадки моркви навесні залежать від кліматичних умов у регіоні. Основний орієнтир – прогрівання ґрунту на глибині 10 см до 8°С вночі і 15°С вдень. Зазвичай це відбувається в період із середини квітня до середини травня. Причому більш висока температура навколишнього повітря та ґрунту в пізніші терміни посадки сприяє появі швидких сходів. Тому різниця в два тижні не має значення, а в деяких випадках пізніша посадка навіть дає ряд переваг. Такі сходи швидше розвиваються та набирають вегетативну масу.
По регіонах орієнтовні терміни посадки моркви такі. Посів моркви у відкритий ґрунт на півдні України здійснюють майже одразу після того, як сходить сніг – у другій половині березня – на початку квітня.
У середній смузі посів рекомендується здійснювати на початку квітня – наприкінці квітня.
У північній частині виконувати роботи з посіву моркви слід не раніше кінця квітня. Приблизно в цей час моркву садять і на Північному Заході.
Для отримання найбільш раннього врожаю моркву садять восени під зиму або напровесні (у квітні). Якщо культуру вирощують з метою тривалого зберігання, посів роблять пізніше, приблизно в травні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *