Поради

Редиска: терміни посіву в закритому ґрунті

Щоб отримати першу редиску навесні, я сію її в теплицю з початку лютого до кінця квітня. Якщо це в лютому, то врожай можна збирати через 45 днів, якщо в березні – через 35 днів,
а якщо у квітні- через 25 днів. Якщо теплиця неопалювана, то сію тоді, коли грунт стає м’яким на 3-5с м. У нас у середній смузі це зазвичай кінець березня – початок квітня.

Редиска любить нейтральні ґрунти, тому під час перекопування підгодовую землю компостом. Для посіву вибираю велике насіння фракцією не менше 2,4 мм. Зі свого досвіду знаю, що для теплиць підходять такі сорти, як Сора, Рова, Сілезія. Щоб зменшити ймовірність інфекцій, насіннєвий матеріал обробляю розчином марганцівки.

Розраховую витрату насіннєвого матеріалу з урахування того, що на 1 кв. м потрібно 5 грамів. Схема посадки така: між насінням – 1,5-2 см, між рядами – не менше 6 см, глибина загортання – 1см.
У решті ніякого особливого догляду не потрібно. Насіння проростає навіть при температурі +2…+4 градуси, переносять легкі заморозки до -4 градусів. Але оптимальна температура складає +16..+20 градусів.
Після появи масового сходу теплицю охолоджую до +6…+8 градусів, щоб не сталося надмірного витягування паростків. Такий температурний режим підтримую 4 дні. Далі необхідна температура +15…+21 градус вдень і приблизно +10 градусів вночі. При цьому можна не хвилюватися, якщо температура знижується. Цілком допустиме зниження до 5 градусів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *