Поради

Як вирощувати огірки

Сьогоднішній огірок – це кулінарні та садові ласощі, і на те є вагома причина: огірки бувають усіх форм, розмірів, кольорів і смаків, і це одна з найпростіших культур для вирощування. Один із найстаріших фруктів, відомих сільському господарству і найбільш часто культивованих у світі, огірок адаптувався до різних кліматичних умов і тепер включає унікальні сорти. Від куща до маринування, жоден город не обходиться без огірка.

Огірки ростуть практично скрізь
Після вкорінення, огірки добре почуваються на різних типах грунтів – від щільних глинистих до легких супіщаних, – хоча всі грунти повинні бути добре дреновані. Рекомендується дочекатися теплої погоди, щоб посадити огірки, оскільки вони чутливі до температури ґрунту. Якщо ви починаєте з насіння або пересаджує розсаду, переконайтеся, що температура грунту становить не менше 18°С, інакше вони можуть не вижити. Майте на увазі, що більш важкий ґрунт має тенденцію залишатися прохолодним навесні, особливо у вологих умовах, тоді як піщана текстура ґрунту легше і швидше прогрівається. Огірки трохи виграють від внесення компосту у ґрунт перед посадкою.

<em>Вирощування огірків у вертикальному положенні сприяє отриманню здорового врожаю оскільки плоди піддаються більшому впливу світла далеко від землі де вони також можуть бути схильними до комах і хвороб<em>

Виберіть сонячне місце та пам’ятайте, що огірки люблять розповзатися. Ви повинні пам’ятати, що їх лози можуть легко розповзатися на 1,5-2 метри від центру рослини, закладаючи плоди далі вздовж лоз протягом сезону. При плануванні свого городу уникайте тісноти огірків, інакше ви виявите, що їхні лози прострілюють далеко і можуть перекрити доріжки або заповзти на інші клумби або грядки, де їм не місце.

Огірок є природня рослина що в’ється, а шпалери – відмінна стратегія економії місця. Коли ви дозволяєте їм підніматися вгору, шанси на отримання більшого врожаю і якісніших плодів високі, оскільки шпалера утримує огірки над землею, де вони можуть бути схильні до шкідників і хвороб.

Ми приступаємо до першого етапу пересадки огірків у перші кілька днів червня, а іноді й раніше у травні, якщо минула загроза заморозків. Оскільки в цю пору року ночі можуть бути трохи прохолодними, ми захищаємо рослини за допомогою покриття, яке підтримується дротяними обручами. Кільця не дають укриттю рядів лягати безпосередньо на нові рослини, що особливо важливо у вітряні дні, так як укриття може пошкодити рослини, пошкодивши їх або зламавши стебла.

Огіркові рослини мають велику кореневу систему, яка допомагає їм знаходити воду та поживні речовини, яких вони потребують. Поливайте рослини рясно, але не дуже часто. Утримання від поливу спонукає рослини формувати глибшу кореневу систему у пошуках вологи.

Огірки потрібно збирати часто
Як тільки рослини зацвітуть, стежте за крихітними плодами, що утворюються на лозах. Перший плід зав’язується близько до основи рослини, а потім зі зростанням рослини все далі. Зверніться до свого каталогу насіння, щоб переконатися, що ви знаєте ідеальний розмір урожаю для кожного сорту, який ви вирощуєте.

Деякі сорти огірків, наприклад, готові до збирання, коли їхня довжина становить від 15 до 20 см, але більш короткі сорти, ніколи не виростають більше 10 см завдовжки. Якщо залишити їх на рослині занадто довго, огірки стануть пухкими, гіркими та потрісканими.

Після початку збирання врожаю рекомендується перевіряти рослини за день. Будьте особливо пильні під час спеки; огірки дозрівають швидко, коли температура сягає 27-32°С. Видаліть плоди, що переросли або недосконалі, з лози, оскільки вони будуть витрачати цінну енергію, а не створювати нові плоди. При збиранні врожаю обережно ламайте або обрізайте стебло невеликим зазубреним ножем, щоб не порвати лозу та не зменшити майбутні квіти та плоди.

Огірки можуть дати одночасний дружний рясний урожай, і ви можете не встигати обробляти великий урожай. Тому варто розглянути кілька послідовностей посадки для тривалого і керованого збору врожаю.

Якщо ви збираєтеся мульчувати щось у своєму саду, зробіть пріоритетом огірки. Мульчуйте соломою, сіном, агроволокном або ландшафтною тканиною. Мульча також запобігає росту бур’янів, зберігає вологу та захищає ґрунт.

Прибирання наприкінці сезону
Як тільки врожай огірків буде готовий, внесіть у ґрунт здорові залишки фруктів, щоб вони швидко і повністю розкладалися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *