Полуниця

Полуниця – Управління урожайністю

Ключем до оптимізації родючості полуниці є ефективне та своєчасне використання двох основних агрономічних інструментів: тестування ґрунту та аналіз рослинних тканин. Низький pH ґрунту (кислотність) є найбільш серйозною проблемою родючості. Кислотність ґрунту знижує доступність основних поживних речовин для рослин та потенційно ушкоджує коріння, обмежуючи поглинання рослинами поживних речовин та води. Крім того, низькі рівні кальцію та магнію поширені в дуже кислих ґрунтах. Використання доломітового вапна для підвищення рН грунту та підвищення рівня кальцію та магнію потребує багатьох місяців для коригування і має бути звичайною частиною заходів щодо підготовки землі в середині літа.

Нарешті, внесення добрив перед посадкою має ґрунтуватися на рекомендаціях щодо тестування ґрунту, а не на фіксованій нормі.
Аналіз тканин рослин слід починати з початком весняного росту та проводити кожні два тижні на етапах цвітіння та плодоношення. У той час як тест ґрунту вимірює кількість поживних речовин, присутніх у ґрунті, тестування тканин рослин визначає рівень поживних речовин, які насправді поглинають рослини полуниці.

Дефіцит поживних речовин може бути виявлений і усунений до того, як виявляться візуальні симптоми і постраждають урожайність, якість або те й інше. Крім того, аналіз тканини полуниці вимірює концентрацію нітратів та азоту в черешках, що дає основу для рекомендацій щодо точної дози азоту під час цвітіння та розвитку плодів.
При вирощуванні цінних культур, таких як полуниця, використання комбінованої стратегії передсезонного тестування ґрунту та сезонного аналізу рослинних тканин є недорогим та високоефективним способом оптимізації врожаю та якості полуниці.

Графік підготовки землі та передпосадкових добрив

Зберіть зразки ґрунту. Один або кілька зразків ґрунту (залежно від розміру виробництва) мають бути відправлені до лабораторії тестування ґрунту.

Внесіть вапно.
Застосовуйте вапно відповідно до рекомендацій щодо аналізу ґрунту за три-чотири місяці до формування грядки. Вапно слід вносити у ґрунт під час обробітку ґрунту. Найчастіше використовується доломітове вапно (CaMg(CO3)2), але кальцитове вапно (CaCO3) також може використовуватися, коли аналізи ґрунту показують достатню кількість магнію, особливо на ґрунтах з дрібною текстурою. Цільовий pH ґрунту для полуниці становить 6,0 для мінеральних ґрунтів (більшість ґрунтів), 5,5 для мінеральних/органічних ґрунтів та 5,0 для органічних ґрунтів.

Внесіть добрива.
Поступово розкидайте добрива за площею вирощування і злегка внесіть у ґрунт безпосередньо перед формуванням грядки. Для фосфату (P2O5) та калію (K2O) дотримуйтесь норм, рекомендованих у звіті про випробування ґрунту. Передпосівні фосфорні та калійні добрива, які зазвичай використовуються при вирощуванні полуниці:
• для фосфату – діамонійфосфат або (18-46-0) або потрійний суперфосфат (0-46-0)
• для калію – хлорид калію або хлористий калій (0-0-60)
Для азоту (N) застосовують 67 кг/га (0,6 кг на сотку) . Це приблизно половина від загальної сезонної потреби 135 кг азоту на гектар (1,35 кг на сотку). Залишок азоту вноситься з кроком ~6 кг/га (60 грам на сотку) протягом 12-тижневого періоду вегетації, що визначається аналізом азоту. Зазвичай використовувані азотні добрива перед посівом:
• діамонійфосфат або (18-46-0)
• сульфат амонію (21-0-0)
• нітрат калію (13-0-44)
Сірка (С). Нанесіть 17 кг/га (170грам на сотку). Сірка може бути отримана у сумішах добрив або може бути застосована з використанням сульфату калію (0-0-5018% S). Двома іншими джерелами є сульфат калію-магнію (0-0-22-23% S) та гіпс (17% S).

Бір (Б). Виробники можуть вносити бор у ґрунт під час передпосівної підготовки або вносити бор під час весняної фертигації. При внесенні у ґрунт під час підготовки до посадки рекомендується норма 1 кг/га (10 грам на сотку). Виробникам рекомендується бути обережними із внесенням B через потенційну токсичність при надмірному застосуванні.

ГРАФІК Внесення добрив після посадки


Азот. З полуницею, як і з усіма культурами необхідно правильно вносити азотні добрива. Надмірне внесення добрив може призвести до м’якості плодів та зниження врожайності, а також сприяє забрудненню навколишнього середовища. Це також нераціональне використання ресурсів, оскільки азотні добрива дороги, а надмірне їхнє застосування не приносить жодного доходу. З іншого боку, недостатнє внесення добрив може призвести до поганого зростання та зниження врожайності.
Рослини полуниці потребують значного та постійного надходження азоту протягом вегетаційного періоду. Почніть щотижневе внесення N, як почнеться весняне зростання, або приблизно через 45 днів після першого запланованого врожаю. Внесіть у цей час 6 кг/га (60 грам на сотку). У частину сезону щотижневе застосування азоту має залежати від результатів тестування тканин. Зазвичай використовувані азотні добрива після посадки для полуниці:
• нітрат кальцію (15,5-0-0)
• нітрат калію (13-0-44)
• сульфат амонію (21-0-0)

Сірка. Звичайними добривами є сульфат магнію (13% S) і сульфат калію (18% S), рекомендовано одноразове застосування 1-2 кг/га.

Калій (К). Зазвичай використовувані калієві добрива у післяпосівній фертигації є сульфат калію (50% K2O), нітрат калію (44% K2O) або хлорид калію. Еквівалентна вага, необхідна для відповідності рекомендації K, вказана нижче:
30-60 кг сульфату калію (0-0-50) (0,3-0,6 кг на сотку)
35-70 кг нітрату калію (13-0-44) (0,35-0,7 кг на сотку)
25 – 48 кг хлориду калію (0-0-60) (0,25-0,48 кг на сотку)

Бір (B). Якщо B не застосовувався перед посадкою, нанесіть одноразово 0,14 кг/га. Будь-яке додаткове застосування B має ґрунтуватися на аналізі тканин. Дефіцит бору викликає безліч симптомів, але найбільш очевидними є деформовані ягоди, асиметричне листя і коротке коріння.
Примітка. Будьте обережні, застосовуйте лише рекомендовану кількість B, оскільки межа між достатністю B і токсичністю B дуже вузька.
Хоча перераховані вище поживні речовини, як правило, вимагають найбільшої уваги з боку садівника, інші поживні речовини для рослин можуть вплинути на здоров’я і врожайність полуниці. Діапазони достатності та рекомендації щодо поживних речовин, у яких поживні речовини нижчі за норму, перераховані в таблиці 2.

Низькі концентрації Ca у тканинах листя часто пов’язані з ґрунтами з низьким pH. Низькі концентрації Fe у листі часто пов’язані з ґрунтами з високим pH.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *